Ana içeriğe atla

Kurslar

KURSLAR

Kurs kaydı için lütfen nur.okuroglu@majorgroup.org adresine kurs adı belirterek başvuruda bulununuz;

 


24 Eylül Cuma KURS-1  TÖE

13:00 - 13:10   ÇalıştayTanıtımı
Türkan Kudsioğlu

13:10 - 13:30   Transtorasik  EKO’da Temel Görüntüler
Bahara ÖÇ

13:30 – 13:50  Transözefageal EKO’da Temel Görüntüler
Ümit Karadeniz

13:50 – 14:10  Fizik-USG Alper Kararmaz

14:10 – 14:30  Kahve Arası

14:30 – 16:30 

 TTE Pratik; Alper Kararmaz, Bahar Öç, Türkan Kudsioğlu

         TÖE Pratik-Simülasyon: Ümit Karadeniz, Muharrem Koçyiğit

         Olgu Örnekleri: Türkan Kudsioğlu, Beyhan Bakkaloğlu

İSTASYON KONU EĞİTMEN
 MASA 1: TÖE SİMÜLASYON (4 kişi ) 30 dk  Temel görüntüler  Ümit Karadeniz,
 MASA 2: TTE PRATİK (4 kişi ) 30 dk  Temel görüntüler  Türkan Kudsioğlu
 MASA 3: TTE PRATİK (4 kişi ) 30 dk  Temel görüntüler, CFD, M mode  Bahar Öç
 MASA 4: TTE PRATİK (4 kişi ) 30 dk  Temel hesaplamalar  Alper Kararmaz

24 Eylül Cuma KURS-2  TORAKS ÇALIŞTAYI

13:00-13:10: Açılış konuşması ve Kurs hakkında bilgilendirme: N. Mert Şentürk

1. Tek Akciğer Ventilasyonu:

13:10-13:30: Hipoksi: Davud Yapıcı

13:30-13:50: Nasıl ventile edelim? N. Mert Şentürk

13:50-14:05: KAHVE ARASI

2. Uygulamalar: N. Mert Şentürk, Davud Yapıcı, Fatma Nur Kaya, Zerrin Sungur, Şule Özbilgin, Elif Başağan Moğol

14:05-14:25: Bütün İstasyonlar: Fiberoptik Bronkoskopi

14:25-14:45: A İstasyonu: Sol Çift lümenli Tüpler

14:45-15:05: B İstasyonu: Cohen bronşiyal bloker

15:05:15:20: KAHVE ARASI

15:20-15:40: C İstasyonu: Arndt bronşiyal bloker

15:40-16:00: D İstasyonu:Tappa ve  Unibloker (Fuji)

16:00-16:20: E İstasyonu: Sağ Çift lümenli Tüpler

16:20-16:30: KURS DEĞERLENDİRMESİ-GERİ BİLDİRİM VE SERTİFİKA DAĞITIMI


24 Eylül Cuma KURS-3  HEMODİNAMİ 

13:00 - 13:10   ÇalıştayTanıtımı Tülün Öztürk 

13:10 - 13:30   Oksijen sunumu, tüketimi, OER ve bozulduğu durumlar
Aslı Demir 

13:30 – 13:50   Hedefe Yönelik Sıvı tedavisinde amaç ve takip parametreleri
Canan Gürsoy

13.50 – 14:10   Sıvıya yanıtın değerlendirilmesi
İmge Özdemir

14:10 – 14:25   KahveArası

14:25 – 14:45   Non- invaziv CO, DO2, SVR ölçüm yöntemleri, Strok volüm variasyon (SVV), Nabız basınç variasyonu (PPV)
Canan Bor

14:45 – 15:05   Arteriyel basınç dalga analizi, PULSE Counter analiz
Murat Arslan 

15:05 – 15:25   Farklı senaryolarla hedefe yönelik sıvı tedavisi 
Enes Aydın, Taner Abdullah, Tülün Öztürk 

UYGULAMA SALONLARI
Eğiticiler: Tülün Öztürk, Aslı Demir, Funda Gümüş, Enes Aydın, Taner Abdullah, İmge Özdemir 

15:30 – 16:00   Özefageal Doppler; SVV

16:00 – 16:30   PULSE Counter analiz